EFT ile Zihinsel Detoks Zamanı

Yediğimizyiyeceklerin sağlıklı ürünler olmasına ve en sağlıklı şekilde beslenmeye azami özen gösteriyoruz. Bu çok güzel! Neticede beden sağlığımız için gerekli.

Peki düşüncelerimize ya da bir anda ağzımızdan çıkıveren cümleye dikkat ediyoruzmuyuz?

Bilinçli zihnimiz ile sürekli olarak tekrarladığımız bir düşünce veya sözcüğün, bilinçaltında gerçekleştirilmek zorunda olduğunu bilseydik eminim yediklerimize dikkat ettiğimiz kadar sözlerimize ve düşüncelerimize de dikkat ederdik.

Zihnimizin bir tarla olduğunu düşünelim. Düşüncelerimiz ise birer tohum. Biz tarlaya ne ekersek onu biçeceğiz. Bilinçaltı, bilinçli zihne tabidir.

Japon bilim adamı Dr. Masaru Emato nun su kristalleri üzerinde yaptığı deneyi daha önce duymadıysanız, youtube’tan videosunu izlemenizi öneririm.

Suyun moleküler yapısı ve bu yapıya etki eden şeyleri araştıran Dr. Emoto, suya zihinsel bir çok uyarıcılar uygulayarak bunları kameralı mikroskoplarla görüntülemiş. Sevgi sözcükleri söylenen su kristalleri benzersiz güzellikte iken nefret söylemleri ve kötü sözler söylenen su kristallerinin görüntüsü ise kötü olmuş.

Sözlerimiz ve düşüncelerimiz suya böyle etki ettiğine göre, vücudumuzun büyük bölümünün sudan oluştuğu düşünürsek, vücudumuza nasıl etki eder acaba hiç düşündünüz mü?

Bir anlık ağzımızdan çıkıveren “ne kadar aptalım”, “kahretsin”,” lanet olsun” sözcükleri aslında bedenimizi olumsuz etkiliyor. Eskiler beddua etme, döner gelir seni bulur derlerdi. Bu sözü ilk duyduğumda bedduanın bir bumerang gibi olduğunu düşünmüştüm. Oysa ki söylemeye çalıştıkları şey; birine beddua ettiğimizde veya kötü bir söz söylediğimizde önce kendi bedenimiz ve enerji alanımız kirlenmesiymiş.

Bu nedenle ağızımızdan çıkan sözlere dikkat edip, olumlu cümleler kurmaya gayret sarf ederek, bu konuda bir değişim sağlayabiliriz. Ancak geçmişte yaşadığımız deneyimlerle oluşturduğumuz köklü inanç kalıplarımız varsa EFT (Emotional Freedom Techniques ) gibi bilinçaltına yönelik çalışan tekniklere ihtiyacımız vardır.

Yeni yıla günler kala geçmişi geçmişte bırakıp, bize hizmet etmeyen düşünce ve duygularımızı dönüştürmek için EFT ile Zihinsel bir detoks yapalım ve yeni yılla tazelenmiş olarak girelim

Add A Comment