Reiki 1. Derece Eğitimi

Reiki Birinci derece eğitimi, kişinin Reiki enerjisiyle tanışma aşamasıdır. Bu aşamada kişi enerjiyi kendine ve başkalarına aktarmayı öğrenmektedir. Dokunabildiği her canlıya çiçeğe veya hayvanlara reiki verebilir. Birinci derece Reiki’nin birinci basamağı ve temelidir. Halk arasında ”el verme” olarak bilinen inisiyasyon yâda uyumlama, bir Reiki Master’ın enerjiyi kişiye aktarmasıyla gerçekleşir. Uyumlama esnasında, kişinin deneyimleyeceği hisler tamamen kişiye özeldir. Herkes farklı şekilde deneyimleyebilir. Uyumlama sonrasında Reiki enerjisi ile tanışan kişi, Reiki ile kopmayacak şekilde bağlantı kurar ve her niyet ettiğinde reiki enerjisini sınırsız şekilde kullanabilir. Reiki ile tanışan kişi zihinsel, ruhsal, duygusal ve bedensel olarak bir değişim yaşar. Çünkü Reiki, enerji frekansının yükselmesini sağlar.

Reiki enerjisi NİYET ile çalışır. Reiki enerjisini aktaran kişi ellerini Reiki’nin yönlendirmesine bırakmalı ve tamamen yargısız şekilde olmalıdır. Niyet edip ellerini Reiki vermek istediği noktaya koyduktan sonra dikkatini başka bir yere vermelidir. Burada Reiki şifacısı sadece enerjiyi yönlendirir. Şifayı alan ile Reiki arasında sadece kanallık yapar. Tıpkı hortumla çiçek sulamak gibi düşünebilirsiniz. Bir kaynaktan gelen suyu çiçek ile buluştururken nasıl ki sadece hortumu yönlendirmek suretiyle bu işlemi yapıyorsak, Reiki’yi de ellerimizle yönlendirdikten sonra tarafsız ve yargısız şekilde dikkatimizi vermeden Reiki’nin şefkatli ve yumuşak enerjisinin çalışmasına izin veriyoruz.

Reiki tamamen pozitif ve sonsuz bir enerjidir. Enerjinin bitmesi azalması gibi bir durum söz konusu değildir. Reiki’yi verirken sadece enerjiyi dikkatimizi vermeden yönlendirdiğimiz yani kanallık ettiğimiz için kendi enerjimizde bir azalma olmaz. Aksine bu sırada reiki şifacısı da Reiki’nin yumuşak enerjisi ile şifalanır. Paylaştıkça çoğalan sonsuz şifa enerjidir. Hiçbir şart ve koşulda kötüye kullanılamaz. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Eğitim tarihi için Etkinlik Takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Açılacak olan eğitimleri etkinlik takviminden takip edebilirsiniz. Eğer minimum 3 kişilik arkadaş grubunuz ile birlikte eğitim almak isterseniz lütfen reiki@ilknurakarsu.com adresinden bize ulaşın eğitim tarihini birlikte kararlaştıralım.

Eğitmen: İlknur Akarsu

Eğitim Süresi: 1 Tam gün