Reiki 2. Derece Eğitimi

Reiki Enerji Sisteminin 2. Derecesi olan bu seviye, zaman ve mekândan bağımsız olarak daha güçlü bir enerji ile zihinsel ve duygusal şifa verilebilen bir aşamadır.

 Reiki 2. Derece inisiyasyonu yani uyumlaması sırasında Reiki şifacısı bu üç sembol ile tanıştırılır ve reiki enerjisinin ilgili frekansı ile bağlantı kurması sağlanır. Reiki 2. Derece eğitiminin teori kısmında Reiki öğrenen kişiye uyumlanacağı üç adet sembolün kullanımına yönelik bilgiler verilir. Bu tanımlama yapılmadan yani inisiye olmadan sembollerin enerjileri harekete geçirmesi mümkün olmaz.

Reiki 2 şifanın geldiği kaynakla daha derin bir bağlantı kurabilmenin yanında öncelikle kendi zihinsel, duygusal ve ruhsal şifamıza, daha sonra da sevdiklerimize, çevremizde ihtiyaç duyan insanlara ve canlılara destek verebilmemize imkân sağlar.

Japon Kanji alfabesi kullanılarak çizilen semboller enerjiyi güçlü şekilde odaklama, zihinsel ve duygusal şifa verme, uzağa reiki göndermek üzere kullanılır. Semboller sayesinde zaman ve mekândan bağımsız reiki şifası vermek mümkün olur. Geçmişte yaşadığımız bir olayın üzerimizde bıraktığı etkiden arınmak için, geçmişte yaşadığımız olaya, olayla ilgili herkese ve her şeye reiki gönderebileceğimiz gibi gelecekte yapmayı planladığımız ve bizi strese sokan bir iş, bir toplantıya ya da hedeflediğimiz bir konuya, yani kısacası gelecek versiyondaki halimize de reiki gönderebiliriz. Reiki şifasına ihtiyaç duyan herkese her canlıya yine uzaklık sembolünü kullanarak uzak bir noktaya da reiki gönderebiliriz.

Reiki 2 öncesinde mutlaka Reiki 1. Derece eğitimi alınmış olmalı ve en az 1-2 ay düzenli olarak kullanılmış olmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim tarihi için Etkinlik Takvimine buradanulaşabilirsiniz.

Açılacak olan eğitimleri etkinlik takviminden takip edebilirsiniz. Eğer minimum 3 kişilik arkadaş grubunuz ile birlikte eğitim almak isterseniz lütfen reiki@ilknurakarsu.com adresinden bize ulaşın eğitim tarihini birlikte kararlaştıralım.

Eğitmen: İlknur Akarsu